massagee
Masaż klasyczny
Większość najbardziej popularnych metod masażu wywodzi się z podstawowej techniki, jaką jest masaż klasyczny. Jest on podstawą wszelkich działań stosowanych w prawie wszystkich technikach masażu.
Masażem klasycznym nazywamy zespół różnych zabiegów manualnych, które w sposób mechaniczny, przez powierzchnię ciała działają na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, torebki oraz wiązadła stawowe, a także w postaci zmian odruchowych na układ krążenia, nerwowy, wewnątrzwydzielniczy, do narządów wewnętrznych włącznie. Masaż klasyczny jest najstarszą metodą leczenia fizykalnego.
Masaż sportowy
Masaż sportowy w swoich technikach podobny jest do klasycznego masażu leczniczego. Wykonywany jest zdecydowanie silniej i energiczniej.
Celem masażu sportowego jest jak najszybsze przygotowanie do ekstremalnego wysiłku sportowego, osiągniecie maksymalnych wyników sportowych, jak i usuniecie dużego zmęczenia organizmu po wysiłku fizycznym. Na skutek stosowania masażu sportowego dochodzi do usunięcia zakwasów, napięć mięśniowych bądź likwidacji powstałych kontuzji.
Masaż sportowy jest integralnym elementem systemu odnowy biologicznej. Wykorzystywany jest jako środek pomocniczy w profesjonalnych programach treningowych. Pozwala lepiej przygotować ciało sportowca do wysiłku fizycznego. Zmniejsza ryzyko wystąpienia kontuzji. Masaż sportowy jest zalecany zarówno sportowcom zawodowym jak również powinni korzystać z niego sportowcy -
Masaż izometryczny
Podstawą tej techniki jest masaż klasyczny leczniczy. Elementy techniki izometrycznej w masażu klasycznym stosujemy głównie podczas wszelkiego typu zaników mięśniowych powodowanych przez różnego typu dolegliwości i schorzenia. Jego zadaniem jest jak najszybsze i możliwie skuteczne przywrócenie masy i siły osłabionym mięśniom bez dodatkowego obciążania organizmu ćwiczeniami fizycznymi (co w wielu przypadkach chorobowych jest niemożliwe) np. w rehabilitacji osób porażonych ruchowo jako zabieg kompensujący niedobory masy mięśniowej.
Komentarze: